nos_sergi3

Jak właściwie założyć kolczyk w nosie: przydatne wskazówki

O Piercingu w Nosie

Piercing w nosie to drugi najpopularniejszy rodzaj przekłuć po kolczyku w uchu. Wielu mężczyzn i kobiet ozdabia swoją twarz takimi kolczykami. Jeśli pierwszy kolczyk, pierścień lub sztanga zostają umieszczone przez mistrza w salonie, to akcesoria zazwyczaj są zmieniane samodzielnie. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć krok po kroku, jak włożyć kolczyk do nosa.

image
Jak właściwie założyć kolczyk w nosie: przydatne wskazówki 13

Jak mocuje się piercing w nosie? Istnieje kilka rodzajów biżuterii, z których każda jest mocowana w specyficzny sposób:

 1. Gwóźdź. Jest to najprostszy rodzaj biżuterii, składający się z dwóch części: wewnętrznej i zewnętrznej. Ta ostatnia pełni rolę zatrzasku.
 2. Sztanga. Mocowana jest za pomocą kuleczki, która jest nakręcana na gwint głównego elementu.
 3. Klasyczne pierścionki. Wyposażone są w wkładkę w postaci kamyczka lub biżuteryjnego zatrzasku.
 4. Segmentowe. Najpierw przez otwór przeciska się samą biżuterię z brakującą częścią, a następnie mocuje się ją segmentem, aby akcesorium wyglądało monolitycznie.
 5. Kołowrotek. To rozsuwane pierścionek, na końce którego nakręca się kuleczki, kolce i inne zatrzaski.
 6. Kliknięcie. Biżuteria przypomina zwykły kolczyk do ucha z angielskim zatrzaskiem, który wydaje charakterystyczny dźwięk po zaślubieniu.
 7. Nostril. Biżuteria utrzymuje się w nosie dzięki specjalnemu zakrzywieniu. Najczęściej wewnętrzna część jest elastyczna, aby można było dostosować akcesorium do kształtu anatomicznego.

Aby prawidłowo włożyć piercing do nosa, należy przestrzegać następujących zasad:

 1. Wyjmować kolczyk można dopiero po pełnym wytworzeniu się kanału. Jeśli zrobisz to wcześniej, otwór może się zasklepić w ciągu kilku minut.
 2. Czas gojenia wynosi około 2-10 tygodni, ale czasami może się przedłużyć nawet do roku.
 3. Przed usunięciem akcesorium należy dokładnie zdezynfekować skórę rąk i nosa środkiem antyseptycznym.
 4. Jeśli podczas zdejmowania kolczyka odczuwasz ból lub zaczyna się krwawienie, natychmiast skonsultuj się z profesjonalnym piercerem.
 5. Wyjmuj kolczyk ostrożnie, aby uniknąć obrażeń.
 6. Po usunięciu akcesorium miejsce przekłucia należy ponownie zdezynfekować środkiem antyseptycznym.
 7. Przed założeniem nowej biżuterii, zanurz ją w spirycie lub innym antyseptyku przez 20 minut.

Najlepiej jest konsultować się z profesjonalnym piercerem przed zmianą akcesorium.

Jeśli chodzi o wstawienie kolczyka z haczykiem do nosa, to jeśli masz niewielkie doświadczenie, lepiej nie używać wyrobów, które trzeba dopasowywać do kształtu nosa. Takie akcesoria powinny być obsługiwane przez specjalistów w salonach piercingu. Akcesoria z już gotowym zakrzywieniem można zainstalować samodzielnie.

Aby wstawić kolczyk z haczykiem do nosa, wykonaj następujące kroki:

 1. Po pierwsze, należy dokładnie zdezynfekować akcesorium, skórę rąk i nosa środkiem antyseptycznym.
 2. Następnie nałoż mazidło gojące, takie jak Levomekol, Bepanthen, Ratownik itp., na akcesorium.
 3. Następnie delikatnie wkręć kolczyk w przekłucie tak, aby zakrzywienie nie było widoczne na zewnątrz. Płaską część trzeba nieco przepchnąć, ponieważ jest ona szersza od otworu.
 4. Następnie obróć kolczyk w taki sposób, aby jego mocowanie nie uciskało przegrody nosa.
 5. Niektóre pierścienie do piercingu można po prostu wkręcić w przekłucie. Istnieją jednak modele składające się z dwóch części. Główna część jest instalowana zgodnie z powyższym opisem, a zatrzask jest mocowany na zewnątrz.

Jeśli samodzielnie nie możesz wstawić kolczyka do nosa lub odczuwasz ból w trakcie tego procesu, skonsultuj się ze specjalistą w salonie. W warunkach domowych istnieje ryzyko uszkodzenia błony śluzowej i wprowadzenia infekcji.

image 2
Jak właściwie założyć kolczyk w nosie: przydatne wskazówki 14

Pamiętaj, że nie można po prostu założyć kolczyka w nosie z haczykiem, ślimakiem lub spiralą i nosić go stale. Okresowo trzeba go wyjmować i czyścić. Jak wstawić pierścień w skrzydle nosa? Istnieje kilka rodzajów biżuterii, które różnią się sposobem mocowania. Przyjrzyjmy się każdemu z nich osobno.

Instalacja klasycznego pierścienia:

 1. Ostrożnie rozciągnij akcesorium, aby zdjąć kuleczkę, kamyczek lub inny wkład. Jest ona utrzymywana tylko pod wpływem nacisku, dlatego łatwo wypada.
 2. Następnie nieco rozciągnij pierścień, aby można go było swobodnie przekręcić przez przekłucie.
 3. Po tym wstaw pierścień w skrzydło nosa od wewnętrznej strony i umieść kuleczkę. Na koniec delikatnie ścisnij akcesorium, aby jego brzegi się złączyły.

Instalacja pierścienia segmentowego:

 1. Chwyc akcesorium palcami z obu stron zatrzasku i nieco potnij w różnych kierunkach. Po wypadnięciu mocowania, włóż biżuterię do przekłucia.
 2. Umieść zatrzask na swoim miejscu i obróć akcesorium tak, aby nie było go widać na zewnątrz. Klips-kolczyk jest instalowany w ten sam sposób, tylko nie trzeba zdejmować mocowania. Należy go otworzyć, włożyć akcesorium do przekłucia i zapiąć zamek.

Zakładanie pierścienia z kulką w nosie jest równie proste. Element ozdobny należy odkręcić ze sztangi, umieścić kolczyk i ponownie przykręcić mocowanie na miejscu. Mocowania akcesoriów są małe i łatwo można je zgubić. Podczas wymiany piercingu, miej przy sobie pojemnik, do którego można włożyć elementy biżuterii.

Jak wstawić kolczyk do nosa typu „gwóźdź”:

 1. Zdezynfekuj skórę i akcesorium, a następnie wykonaj następujące czynności:
 2. Ostrożnie odciągnij skrzydło nosa i wsuń akcesorium w przekłucie.
 3. Jeśli nie możesz natychmiast założyć kolczyka w nosie, spróbuj go nieco przesunąć lub obrócić.
 4. Kiedy koniec kolczyka będzie widoczny na zewnątrz, złap go pincetą i powoli wyciągnij na zewnątrz.
 5. Umieść kamyczek, kulkę lub inny mocujący element.

Aby wstawić kolczyk w skrzydle nosa, profesjonaliści używają specjalnych szczypiec, ale możesz się obejść bez nich. Jednak bez pincety lepiej nie zaczynać, ponieważ trudno jest utrzymać małą sztabkę palcami.

Praktyczne wskazówki:

Pielęgnacja miejsca przekłucia:

 • Do pełnego gojenia kanału należy codziennie dezynfekować skórę i błonę śluzową specjalnym środkiem antyseptycznym. Zalecamy zakup żelu, który poleci ci piercer. Nie używaj alkoholu, ponieważ może to powodować rozszerzenie naczyń krwionośnych, co może prowadzić do krwawienia.
 • Podczas procesu dezynfekcji trzymaj kolczyk lub zaklej go plastry, aby nie wypadł.
 • W czasie snu zaleca się również stabilizację biżuterii.
 • Do momentu pełnego wytworzenia się kanału, unikaj basenu, sauny, solarium, plaży itp.
 • Staraj się nie dotykać biżuterii rękoma (poza procesem dezynfekcji), aby uniknąć ryzyka zakażenia.
 • Jeśli kolczyk wypadł z nosa, nie próbuj go samodzielnie wstawić, aby przypadkowo nie uszkodzić błony śluzowej. Zamiast tego skonsultuj się z salonem, gdzie wykonywano piercing.
 • W ciągu 3-4 dni po przekłuciu regularnie obracaj kolczykiem, aby zapobiec jego zapadnięciu w skórę.
 • Przed zagojeniem rany nie usuwaj biżuterii, w przeciwnym razie kanał zarosnąłby i trzeba by go było ponownie przekłuwać.
 • Po kilku tygodniach nie trzeba już regularnie dezynfekować miejsca przekłucia. Wystarczy raz na 10-15 dni przemywać śluzówkę roztworem soli fizjologicznej, a skórę nosa wodą z mydłem.

Pierwsze kilka dni po przekłuciu jest kluczowe. Postępuj zgodnie ze wszystkimi zaleceniami piercera, aby kolczyk prawidłowo się przyjął.

Ogólne wskazówki dla wszystkich osób decydujących się na piercing nosa:

 • Jeśli robisz przekłucie po raz pierwszy, wybierz biżuterię z zamkami. Dopóki nie przyzwyczaisz się do noszenia takiej biżuterii, będziesz regularnie o nią ocierać np. o ręcznik, poduszkę itp. Biżuteria niezabezpieczona może łatwo wypaść i zaginąć.
 • Piercing nosa jest na dłuższą metę, a być może nawet na zawsze. Jeśli nie jesteś całkowicie pewny, że chcesz zrobić przekłucie, rozważ noszenie imitacji przez jakiś czas.
 • Aby proces gojenia przebiegał szybciej, zaleca się zrezygnowanie z alkoholu i nikotyny.
 • Wybierając biżuterię, zwróć uwagę na kamień lub inny dekor. Powinien być solidnie zamocowany, aby uniknąć ryzyka jego utraty.

Najlepszym czasem na założenie kolczyka w nosie jest wiosna lub lato. Zimą biżuteria może zaczepiać się o szalik i inne ubrania. Nie należy zakładać biżuterii od razu po przekłuciu. W złocie i srebrze mogą występować domieszki, które mogą wywołać alergie. Lepiej jest zakupić biżuterię z chirurgicznej stali.

Po przekłuciu septum wielu ludzi doświadcza nieprzyjemnego zapachu. To zupełnie normalne i zniknie, gdy rana się zagoi. Jeśli nosi się kolczyk w nosie przez wiele lat bez zdejmowania, istnieje ryzyko, że zrośnie z ciałem. W takim przypadku będzie trzeba go usunąć chirurgicznie. Dlatego po wykształceniu się kanału ważne jest regularne zdejmowanie i czyszczenie biżuterii.

W 90% przypadków wszelkie problemy związane z piercingiem nosa wynikają z niewłaściwej pielęgnacji. Wielu ludzi nie może od razu przyzwyczaić się do nowej biżuterii, dotyka jej rękoma, co może zakłócać prawidłowe gojenie się przekłutego miejsca. Pamiętaj, że przed wykształceniem się kanału istnieje duże ryzyko zakażenia. Dlatego regularnie dezynfekuj skórę nosa i ręce, staramy się nie drażnić rany i przestrzegaj wszystkich zaleceń twojego piercera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *