pirsing-oblozhka-891x500

Na którym uchu dziewczyny przekłuwają drugi kolczyk?

Dwa kolczyki w uchu stały się trendem nie tak dawno temu i natychmiast zyskały ogromną popularność wśród młodych ludzi. Ten wariant biżuterii wygląda wykwintnie, odważnie i niecodziennie. Ta metoda przekłuwania jest obecnie na szczycie mody. Wykonują go zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Ucho można ozdobić dowolną liczbą kolczyków. Jednak lekarze zalecają ostrożność. Na uszach osoby znajdują się ośrodki związane z pracą mózgu.

Podrażnienie tego obszaru może wywołać problemy zdrowotne. Kiedy dziewczyny przekłuwają drugi kolczyk w uchu, należy o tym pamiętać i nie robić dziury w dowolnym miejscu. Piercing ma wiele niuansów, o których wiedzą tylko profesjonaliści. Kilka kolczyków w uchu wygląda pięknie, ale może spowodować uszkodzenie ciała. Jak więc tego uniknąć?

image 4
Na którym uchu dziewczyny przekłuwają drugi kolczyk? 25

Czy warto zrobić sobie dodatkowy piercing?

Specjaliści uważają, że lepiej jest, aby dziewczęta miały drugą dziurkę w uchu po ukończeniu osiemnastego roku życia. W okresie dojrzewania chrząstka małżowiny jeszcze się nie uformowała i może się wtedy odkształcić. Jeśli dodatkowe nakłucia są wykonywane profesjonalnie, przy użyciu sterylnych narzędzi, ryzyko negatywnych konsekwencji jest zminimalizowane. Otwory będą czyste i szybko się zagoją.

Dwie kolczyki w jednym uchu u dziewczyny można umieścić na małżówce, jeden na górze, a drugi na dole. Każda opcja będzie prezentować się dobrze. Jeśli młoda fashionistka chce mieć trzy przekłute ucho, dziurki można robić w bocznym lub nawet środkowym obszarze małżowiny. W tym celu stosuje się specjalny narzędzie, które zapewnia pełne bezpieczeństwo i brak bólu podczas procedury. Wiele kolczyków w uchu to styl znanych modelek z okładek magazynów glamour. Możliwość takiego piercingu jest dostępna dla wszystkich dziewczyn, ale zanim przystąpią do niego, warto przejść badania u lekarza i uzyskać jego zgodę. W przypadku wyboru kolczyków do dodatkowych dziurek w uchu trzeba być bardzo ostrożnym. Powinny być one małe i lekkie, aby nie uszkodzić małżowiny.

image 3
Na którym uchu dziewczyny przekłuwają drugi kolczyk? 26

W którą stronę zrobić drugi przekłut

Miejsce drugiego przekłutu zależy od osobistych preferencji. Obecnie piercing nie ma takiego dużego znaczenia, jak kiedyś. To po prostu ozdoba ciała i sposób wyrażenia siebie, nie związanym z jakąś konkretną symboliką. Dlatego druga kolczyka w uchu dziewczyny mogą być po prawej lub lewej stronie. Nie ma w tym żadnego ukrytego znaczenia. Tworzy się to trochę ekstrawagancki, stylowy wizerunek młodej piękności o lekkim i beztroskim usposobieniu.

Pary przekłutych uszu wykonuje się różnymi sposobami, w tym:

 1. Klasyczny: Dwie dziurki na małżówce ucha, przekłuwane za pomocą pistoletu, szybko się goją.
 2. Helix: Druga dziurka w górnej części małżowiny usznej, przekłuwana igłą. Procedura jest nieco bolesna.
 3. Tragus: Przekłutie w chrząstce nad przewodem słuchowym.
 4. Industrial: Dwie dziurki robi się po obu stronach ucha. Metoda jest bolesna, a dziurki goją się długo. Nie cieszy się dużą popularnością.
 5. Daith: Drugi kolczyk jest wkładany w celu leczenia migreny i bólu głowy. Miejsce przekłutia jest ustalane indywidualnie przez mistrza.

W jaki sposób wybrać drugi kolczyk

Projektanci mody i styliści bardzo często używają w swoich pracach stylizacji z podwójnymi lub potrójnymi przekłutymi uszami. Możesz eksperymentować z nimi w nieskończoność. Dziurki w chrząstkach nad przewodem słuchowym często ozdabiane są puszetami w kształcie serduszek, tworząc delikatny i subtelny wygląd.

Do drugiej dziurki w uchu doskonale nadaje się elegancki kaf, który kiedyś nosili muzycy rockowi i nieformaliści. W dziurki na małżówce można włożyć obrączkę lub łańcuszek z małym puszetem, ozdobionym diamentem lub innym cennym kamieniem.

Interesująco wyglądają dwa gwoździe połączone spiralą. W małżówkę można włożyć dużą ciemną kolczykę i zestawić ją z marynarką lub spodniami z szelkami. Stylowo prezentują się także zestawienia różnej długości kolczyków, gwoździek i mankietów, wkładanych na brzeg ucha. Taka kombinacja doskonale pasuje nawet do ubioru biurowego.

Dziewczyny o buntowniczym charakterze mogą wybrać połączenie dużych pierścionków i małych gwoździ. Stworzy to trochę dominujący, a jednocześnie zabawny wizerunek. Zarówno z wieczorową sukienką, jak i codziennym ubraniem doskonale współgrają puszety o różnych kształtach i rozmiarach, ale z wykonane z tego samego materiału (złota lub srebra).

Największy kolczyk wchodzi w małżówkę. Mniejsze ozdoby mocowane są w innych miejscach ucha i uzupełniają cały zestaw. Z dwoma kolczykami możesz eksperymentować, łącząc ze sobą ozdoby w kontrastujących kolorach. Najważniejsze, żeby pasowały do siebie stylistycznie. Szczególnie efektownie prezentuje się taka kombinacja, kiedy kolczyki na trzy dziurki w uchu są asymetryczne pod względem kolorystyki.

Wybór zestawu ozdób zależy od preferencji dziewczyny, od tego, jaki wygląd chce stworzyć. Najważniejsze to nie łączyć taniej biżuterii z drogimi kolczykami i unikać zbyt ekstrawaganckich kompletów przy biznesowym garniturze. Do takiej odzieży pasują małe pusety i elegancki zestaw małych pierścionków z kamieniami.

Przeciwwskazania i pielęgnacja

Przekłucia ucha należą do kategorii niewielkich zabiegów operacyjnych, ale również mają swoje przeciwwskazania. Obejmują one:

 • Alergię na metale.
 • Ciężkie urazy czaszki i mózgu oraz ich skutki.
 • Zły proces krzepnięcia krwi, anemię.
 • Osłabiony układ odpornościowy.
 • Ostre zapalenie ucha, zapalenie ucha środkowego.
 • Cukrzycę.
 • Choroby skóry.
 • Wysoką temperaturę, grypę, przeziębienie.
 • Zaburzenia psychiczne.
 • Nerwice.
 • Choroby stawów.

Po przekłuciach, nawet jeśli zostały wykonane przy użyciu pistoletów, trzeba dokładnie dbać o ucho. Dziurki powinny być kilka razy dziennie przecierane wacikiem nasączonym antyseptykiem. Spirytus lub nadtlenek można stosować dopiero po dziesięciu dniach od zabiegu. Należy unikać dostawania się wody i brudu na przekłucia. Nie wolno kręcić kolczykiem w otworze! Jeśli obszar wokół dziurki staje się spuchnięty, bolesny i ropiejący, należy skonsultować się z lekarzem, który przepisze właściwe leczenie.

Drugi kolczyk w uchu nadaje dziewczynom niepowtarzalny urok i czar. Otwór na niego można wykonać z dowolnej strony. Najważniejsze to wybrać bezpieczny sposób przekłucia, który nie powoduje zbyt silnych dolegliwości bólowych, oraz znaleźć odpowiednią biżuterię do każdej okazji. Wtedy młoda piękność zawsze będzie wyglądać nowocześnie, stylowo i atrakcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *