Co musisz wiedzieć przed zrobieniem tatuażu? 2023

Co musisz wiedzieć przed zrobieniem tatuażu? 2023

Alkohol nie jest „środkiem znieczulającym”. Wręcz przeciwnie, alkohol rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa ciśnienie krwi, co może prowadzić do wypłukania tuszu i wyblaknięcia tatuażu. Ponadto, tatuaż może długo się goić. Ważne jest, aby przed wykonaniem tatuażu być w dobrym stanie zdrowia i nie mieć poważnych chorób przewlekłych. W żadnym wypadku nie należy wykonywać tatuażu w przypadku przeziębienia, złego samopoczucia, u kobiet w ciąży lub karmiących, a także w przypadku bólów menstruacyjnych. Osoby niepełnoletnie powinny tatuować się tylko w obecności rodzica lub prawnego opiekuna. Jeśli tatuażysta ignoruje wiek i stan zdrowia klienta, nie dba o jakość swojej pracy i sterylność procesu. W przypadku przeciwwskazań medycznych, dobrze jest skonsultować się z lekarzem i wcześniej poinformować tatuażystę o wszystkich niuansach. Trzeba pamiętać, że tatuaże są bolesne.

Progi bólu są różne, ale tatuaż nigdy nie jest całkowicie bezbolesny. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety tolerują ból nieco lepiej niż mężczyźni, ale najbardziej bolesne miejsca dla wszystkich są takie same: głowa, twarz, ręce, klatka piersiowa, łokcie, żebra i brzuch, pośladki, wewnętrzne uda i kolana, kostki i stopy. Jeśli tatuaż jest mały lub średniej wielkości, można go wykonać w jednej sesji. Większe dzieła wykonuje się w kilku sesjach z przerwą na gojenie – wyjaśnia Sasha Unisex, tatuażystka i założycielka marki Sasha Unisex. Holt wyjaśnia, że widziała przypadki, w których klient odczuwał łaskotki, a nawet senność. Bolesne doznania są lepiej tolerowane na pełny żołądek, dlatego warto zjeść przed sesją i zabrać ze sobą jakieś jedzenie na przekąskę.

Zobacz nasz sklep kolczyków:

Styl mistrza musi być jednolity

Styl mistrza musi być jednolity
Co musisz wiedzieć przed zrobieniem tatuażu? 2023 3

Jeśli zdecydujesz się na tatuaż, starannie wybierz mistrza. Przede wszystkim powinieneś sam przestudiować portfolio, nie polegając na opinii przyjaciół i krewnych. Praca powinna być wykonana schludnie, w tym samym stylu. Jeśli w portfolio tatuażysty widzisz mieszankę stylów, zdjęcia z Internetu z ofertą ich zaliczenia, zdjęcia tatuaży skryptów, gwiazdek i innych prostych prac, do niego dokładnie iść nie jest konieczne. Jak powiedział twórca nowoczesnego tatuażu, Sailor Jerry: „Dobre tatuaże nie są tanie, a tanie tatuaże nie są dobre”.

Studio nie oznacza dobrej jakości

Istnieje powszechne, błędne przekonanie, że wymyślne studia, a nawet całe sieci tatuażu są niezawodne i zapewniają wysoką jakość usług. Jednak nie zawsze tak jest. „Musisz zrozumieć, że to nie studio robi tatuaż, ale konkretna osoba, więc musisz wiedzieć, który z mistrzów w tym studiu będzie pracował z tobą w pierwszej kolejności. Upewnij się, że w salonie przestrzegane są wszystkie środki ostrożności. Jeśli używane są urządzenia jednorazowe, muszą być one otwierane ściśle w Twojej obecności.

Ludzie czasem myślą, że w dobrze nagłośnionych salonach mody pracują dobrzy artyści, a w domu pracują partacze. Jednak na tatuaż warto pójść do mistrza, a nie do studia. Dobry tatuażysta pracuje według wszelkich standardów sterylności i nie ma znaczenia, gdzie pracuje – czy to w studiu, czy w domu, w odizolowanym pomieszczeniu wyposażonym we wszystko, co potrzebne.

Efekty uboczne po wykonaniu tatuażu są normalne. Siniaki, opuchlizna i gorączka to zjawiska, które mogą wystąpić po wykonaniu tatuażu. Wykonanie tatuażu to stres dla organizmu, a ciało może różnie reagować na taką interwencję. Warto poinformować mistrza o skłonnościach do omdleń. Bezpośrednio po wykonaniu tatuażu zaleca się odpoczynek w domu.

Pielęgnacja tatuażu zależy od jego jakości.

Po tatuażu ważne jest, aby dbać o uszkodzoną skórę. Zwykle mistrzowie przepisują Bepanten i Panthenol w postaci maści. W żadnym wypadku nie należy zdrapywać tatuażu, ani tworzyć skorupy, która pojawia się w procesie gojenia. W przeciwnym razie mogą pozostać blizny. Podczas przebywania na słońcu należy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim współczynniku SPF (40 lub wyższy). 

Jakość tatuażu w 60% zależy od gojenia, więc nie zaniedbuj właściwej pielęgnacji tatuażu. Metody gojenia mogą być różne dla każdego stylu tatuażu. Słuchaj rad swojego rzemieślnika. Po nałożeniu tatuażu, on/ona musi dać ci instrukcję gojenia, której należy ściśle przestrzegać.

Jeśli praca rzemieślnika jest wykonana dobrze, a dbałość o tatuaż jest słaba, to trzeba będzie zrobić korektę. Mistrz zawsze będzie wiedział, gdzie jest jego błąd, a gdzie klienta, dlatego istnieją zarówno darmowe, jak i płatne korekty

Zobacz nasz sklep kolczyków:

Usuwanie tatuażu jest bolesne i czasochłonne

Usuwanie tatuażu jest bolesne i czasochłonne
Co musisz wiedzieć przed zrobieniem tatuażu? 2023 4

Najtrudniej pozbyć się tatuażu, w którym skóra została uszkodzona podczas aplikacji. Czyli rzemieślnik mógł zbyt wolno prowadzić, nie pociągnąć skóry lub nie zachować kąta nachylenia tatuażu. Taki tatuaż wygląda jak blizna i jest wybrzuszony w dotyku. Tatuaż nie jest bardzo bolesny, powiedziałabym, że znośny. W 5% przypadków używam kremu znieczulającego, ale znacznie gorzej wychodzi tusz, dłużej się goi i jest bardziej traumatyczny dla skóry. Jeśli tatuaż jest duży, przerwa między sesjami powinna wynosić od jednego do półtora miesiąca – wtedy skóra w pełni się regeneruje i dolna warstwa tuszu maksymalnie podnosi się na powierzchnię

Jeśli zdecydujesz się na usunięcie tatuażu, nie oszczędzaj, ponieważ tańsze metody mogą pozostawić cię z ryzykiem powstania blizn i bliznowców

Blog Posty MAMA W SZOKU: